ქართულ-ამერიკული უნივერსიტეტი აცხადებს კონკურსს გაცვლით პროგრამაზე, იაპონიაში, კინდაის უნივერსიტეტში. პროგრამის ფარგლებში გამარჯვებული კანდიდატი შეძლებს კინდაის უნივერსიტეტში უფასოდ ისწავლოს ერთი სემესტრის განმავლობაში (2026-2027 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრში).
• კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ ბიზნესის სკოლის; სამართლის, სოციალური მეცნიერებების და დიპლომატიის სკოლის; ჰუმანიტარულმეცნიერებათა და ლიბერალური განათლების სკოლის საბაკალავრო პროგრამის მეორე, მესამე, მეოთხე, მეხუთე და მეექვსე სემესტრის სტუდენტებს.
• აუცილებელი წინაპირობაა ინგლისური ან იაპონური ენის B2 დონეზე ცოდნა. შესაბამისი დონის დამადასტურებელი TOEFL, ILTS ან CEFR სერტიფიკატი ან უნივერსიტეტის მიერ შევსებული ოფიციალური წერილი
• საშუალო შეწონილი ქულა (GPA) უნდა უდრიდეს/აღემატებოდეს 3.01-ს
• უმაღლესი განათლების შესახებ საქართველოს კანონშიცვლილების შეტანის თაობაზე საქართველოს კანონის 492 მუხლის მე-4 პუნქტის თანახმადდაუშვებელია გაცვლით საგანმანათლებლო პროგრამის მონაწილე სტუდენტისათვის სტუდენტის სტატუსის შეჩერება. მობილობის პროგრამაში მონაწილესტუდენტი მშობლიურ უნივერსიტეტში ირიცხება, როგორც აქტიური სტუდენტი და შესაბამისად, სტუდენტმა ყველა სემესტრში უნდა გაიაროსადმინისტრაციული რეგისტრაცია და გადაიხადოს სემესტრის საფასური ქართულ-ამერიკულ უნივერსიტეტში
მონაწილეობის პირობები:
• სწავლა უფასოდ ერთი აკადემიური სემესტრის განმავლობაში
• შერჩეულმა სტუდენტებმა თავად უნდა აანაზღაურონ სავიზო მოსაკრებლისცხოვრებისფრენის და სხვა მნიშვნელოვანი ხარჯები.
• CV-ს ევროპული ფორმატი (ინგლისურ ენაზე, არაუმეტეს ორი გვერდისა);
• ინგლისური ენის სერტიფიკატი (საერთაშორისო სერტიფიკატი - TOEFL iBT 61, IELTS 6.0, CEFR B2) ან შესაბამის დონეზე ენის ცოდნის ოფიციალური წერილიუნივერსიტეტისგან
• Learning Aggrement
• კანდიდატურის არჩევა (მიმღები უნივერსიტეტი - Kindai University).
კონკურსში მონაწილეობის მსურველებმა 2026 წლის 23 თებერვლის 17:00 საათამდე გამოაგზავნეთ სააპლიკაციო დოკუმენტაცია (ყველა დოკუმენტი ცალ-ცალკეPDF ფორმატში) შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: exchange@gau.edu.ge
გთხოვთ, მეილის სათაურად მიუთითოთ: Kindai University
დამატებითი კითხვების არსებობის შემთხვევაში დაგვიკავშირდით შემდეგი ელ-ფოსტის საშუალებით: nini.palavandishvili@gau.edu.ge keso.mechurchlishvili@gau.edu.ge