გადახდა ხდება წელიწადში ორჯერ, თითოეული სემესტრის დაწყებამდე.
უცხოელი (საქართველოს მოქალაქეობის არმქონე) სტუდენტებისთვის სწავლის საფასური იხილეთ ბმულზე.
დაფინანსება
იმ შემთხვევაში თუ, უნივერსიტეტში ერთდროულად სწავლობენ ერთი ოჯახის წევრები, მათზე ვრცელდება 20%-იანი შეღავათი.
* გარკვეული გადაფარვების თუ არასტანდარტული ვითარების შემთხვევებში გაითვალისწინეთ:
• იმ შემთხვევაში თუ სტუდენტს ეკუთვნის რამოდენიმე ფასდაკლება, აკლდება მხოლოდ ერთი ფასდაკლება რომელიც გამოდის თანხით ყველაზე მაღალი;
• პროცენტული ფასდაკლებები მოქმედებს მხოლოდ ძირითად დარიცხულ თანხებზე და არა დამატებით აღებულ საგნებზე;
• იმ შემთხვევაში თუ ერთ-ერთ ერთი ოჯახის წევრს აქვს ძირითადი დარიცხული საგნის გადასახადი, ხოლო მეორეს დამატებით აღებული საგნის გადასახადი, 20%-იანი ფასდაკლება ეკუთვნის მხოლოდ ძირითადი საგნის გადასახადის მქონე სტუდენტს;
• იმ შემთვევაში თუ ერთი ოჯახის წევრებიდან ერთ-ერთს აქვს 20%-ზე მეტი ფასდაკლება, მეორე სარგებლობს 20%-იანი ფასდაკლებით.*
ბიზნესის ადმინისტრირების სამაგისტრო პროგრამებზე სწავლის მსურველებმა იხილეთ მიღების კრიტერიუმები, რომლებიც განსხვავდება ქვემოთ მითითებული პროგრამების მიხედვით:
მაგისტრატურაში სწავლის უფლება აქვს ბაკალავრს ან მასთან გათანაბრებულ აკადემიური ხარისხის მქონე პირს, რომელიც უნივერსიტეტში სამაგისტრო პროგრამაზე სწავლის უფლებას მოიპოვებს საერთო სამაგისტრო გამოცდების შედეგების საფუძველზე, ჩააბარებს შიდა საუნივერსიტეტო ტესტირებას უცხო ენაში (ინგლისური) და გასაუბრებას სპეციალობაში. ბიზნესის ადმინისტრირების სამაგისტრო პროგრამაზე ჩარიცხვის მსურველმა უნდა გაიაროს  უცხო ენის (ინგლისური) B2 დონეზე ცოდნის დამადასტურებელი ტესტი.
პირი, რომელსაც აქვს შესაბამის დონეზე ენის ცოდნის დამადასტურებელი სერტიფიკატი ან პირველი საფეხურის აკადემიური საგანმანათლებლო პროგრამა გავლილი აქვს უცხო ენაზე (ინგლისური) ტესტირებისგან თავისუფლდება.
მაგისტრატურაში სწავლის უფლება აქვს ბაკალავრს ან მასთან გათანაბრებულ აკადემიური ხარისხის მქონე პირს, რომელიც უნივერსიტეტში სამაგისტრო პროგრამაზე სწავლის უფლებას მოიპოვებს საერთო სამაგისტრო გამოცდების შედეგების საფუძველზე.
პროგრამაზე სწავლის უფლება აქვთ ასევე უცხო ქვეყნების მოქალაქეებს, შესაბამისად საქართველოს კანონმდებლობისა, რომლებმაც მიიღეს ბაკალავრის დონის განათლება ან მისი ექვივალენტი უცხოეთში და წარმოადგინეს შესაბამისი დამადასტურებელი დოკუმენტაცია.
ბიზნესის ადმინისტრირების სამაგისტრო პროგრამაზე ჩარიცხვის მსურველმა უნდა გაიაროს უცხო ენის B2 დონეზე ცოდნის დამადასტურებელი ტესტი (ინგლისური, სადაც უნდა დააგროვოს არანაკლებ 70%) და გასაუბრება სპეციალობაში.
პროგრამაზე დაშვების წინაპირობას წარმოადგენს ბაკალავრიატის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხის ქონა და არანაკლებ 5-წლიანი პროფესიული გამოცდილება მართვის/ადმინისტრირების სფეროში.
ბიზნესის ადმინისტრირების სამაგისტრო პროგრამაზე ჩარიცხვის მსურველმა უნდა გაიაროს უცხო ენის (ინგლისური) B2 დონეზე ცოდნის დამადასტურებელი შიდა საუნივერსიტეტო ტესტი და გასაუბრება (ან/და ტესტირება) სპეციალობაში.
პროგრამის კურსდამთავრებულს არ ეძლევა უფლება სწავლა გააგრძელოს სადოქტორო საფეხურზე.
ბიზნესის ადმინისტრირების სამაგისტრო პროგრამაზე ჩარიცხვის მსურველმა უნდა გაიაროს უცხო ენის B2 დონეზე ცოდნის დამადასტურებელი შიდა საუნივერსიტეტო ტესტი (ინგლისური, სადაც უნდა დააგროვოს არანაკლებ 70%) და გასაუბრება (ან/და ტესტირება) სპეციალობაში.
სტუდენტის მიერ შესაბამის სასწავლო კურსში კრედიტების მიღება/დაგროვება შესაძლებელია მხოლოდ სასწავლო კურსის სილაბუსით გათვალისწინებული სამუშაოს წარმატებით დასრულებისა და კანონმდებლობით გათვალისწინებული ერთ-ერთი დადებითი შეფასების მიღების შემთხვევაში.
სასწავლო კურსის მაქსიმალური შეფასებაა 100 ქულა.
სტუდენტთა შეფასება განისაზღვრება შემდეგი შეფასების სისტემისა და რაოდენობრივი მაჩვენებლის მიხედვით:
დადებითი შეფასებები:
(A) ფრიადი – მაქსიმალური შეფასების 91 ქულა და მეტი;
(B) ძალიან კარგი – მაქსიმალური შეფასების 81-90 ქულა;
(C) კარგი – მაქსიმალური შეფასების 71-80 ქულა;
(D) დამაკმაყოფილებელი – მაქსიმალური შეფასების 61-70 ქულა;
(E) საკმარისი – მაქსიმალური შეფასების 51-60 ქულა.
უარყოფითი შეფასებები:
(FX) ვერ ჩააბარა – მაქსიმალური შეფასების 41-50 ქულა;
(F) ჩაიჭრა – მაქსიმალური შეფასების 40 ქულა და ნაკლები.
(FX) ვერ ჩააბარა – უარყოფითი შეფასების მქონე სტუდენტს უფლება აქვს დამოუკიდებელი მუშაობის შემდეგ კიდევ ერთხელ გავიდეს დამატებით დასკვნით გამოცდაზე;
(F) ჩაიჭრა – უარყოფითი შეფასების მქონე სტუდენტი ვალდებულია ახლიდან გაიაროს სასწავლო კურსი.
სასწავლო კურსში სტუდენტის შეფასება წარმოებს მთელი სასწავლო სემესტრის განმავლობაში. შესაბამისად, სტუდენტის საბოლოო შეფასება წარმოადგენს შუალედური შეფასებებისა და დასკვნითი გამოცდის შეფასების ჯამს.
დასკვნითი გამოცდის შეფასების ქულაა 40, დანარჩენი 60 ქულა ნაწილდება შუალედური შეფასებების მიხედვით.
დასკვნით გამოცდაზე გასვლის უფლება ეძლევა სტუდენტს, რომელიც სემესტრის განმავლობაში შუალედური შეფასებებით დააგროვებს მინიმუმ 25 ქულას.
სტუდენტი, რომელსაც დაგროვილი არ ექნება სავალდებულო მინიმალური ქულა (25), დასკვნით გამოცდაზე არ დაიშვება. დასკვნითი გამოცდის მინიმალური სავალდებულო ქულაა 16.
სამაგისტრო ნაშრომი ფასდება სასწავლო კურსის შეფასების სისტემით.
სტუდენტის საბოლოო რეიტინგის დასადგენად და მათ წასახალისებლად სასწავლო პროცესის დასრულებისას გამოითვლება კუმულატიური ქულა – GPA* (კუმულატიური ქულის გამოთვლა ხორციელდება ყოველი სემესტრის ბოლოსაც).
* კუმულატიური ქულის გამოთვლა შემდეგნაირად ხორციელდება:
ყოველ სასწავლო კურსში სტუდენტის მიერ მიღებული ქულის რაოდენობრივი მაჩვენებელი მრავლდება ამ სასწავლო კურსისათვის განკუთვნილი კრედიტის რაოდენობაზე და შემდეგ ამ რიცხვების საერთო ჯამი იყოფა სტუდენტის მიერ დაგროვილი კრედიტების რაოდენობაზე.*
2024 წლიდან GAU- ბიზნესის ადმინისტრირების პროგრამაში სიახლეა!
GAU-ს ბიზნესის ადმინისტრირების სკოლას სამაგისტრო საფეხურზე დაემატა სამი ახალი პროგრამა, რაც აპლიკანტს აძლევს საშუალებას აირჩიოს თავისთვის ხელსაყრელი სწავლების ენა და ხანგრძლივობა.
GAU გთავაზობთ ბიზნეს ადმინისტრირების ორწლიან და ერთწლიან პროგრამებს ქართულ და ინგლისურ ენებზე. კერძოდ:
• ბიზნესის ადმინისტრირების ქართულენოვანი სამაგისტრო პროგრამა (120 კრედიტი);
• ბიზნესის ადმინისტრირების ინგლისურენოვანი სამაგისტრო პროგრამა (120 კრედიტი);
• ბიზნესის ადმინისტრირების (EMBA) ქართულენოვანი სამაგისტრო პროგრამა (60 კრედიტი);
• ბიზნესის ადმინისტრირების (EMBA) ინგლისურენოვანი სამაგისტრო პროგრამა (60 კრედიტი).
პროგრამები უნიკალურია საქართველოს საუნივერსიტეტო სივრცეში!
პროგრამები წარმოადგენენ ბიზნეს ადმინისტრირებისა და მონაცემთა მეცნიერების შერწყმას. მიღებული ცოდნა იძლევა პრაქტიკული ამოცანების ფართო სპექტრის ეფექტურად გადაჭრის შესაძლებლობას.
პროგრამის რეალიზება ხდება შემდეგნაირად:
პროგრამები სტრუქტურულად იყოფა ორ ნაწილად: აუცილებელ და არჩევით კურსებად.
აუცილებელი კურსების გავლის შემდეგ სტუდენტი თავისუფალია სასწავლო საგნების არჩევაში ნებისმიერი მიმართულებიდან: